آب و هوا مبتلا شدن ترسناک سلامت دیابت

آب و هوا: مبتلا شدن ترسناک سلامت دیابت تلگرام دیابت انسولین قند

گت بلاگز اخبار گوناگون عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع

عروس های دریایی موجودات راحت ای هستند و مغز، استخوان، ریه یا روده ندارند. آن ها بافت های شرکت یافته و یک سیستم عصبی دارند و قدیمی ترین موجود آشنا شده است چند ا

عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع

عروس های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع

عبارات مهم : دریایی

عروس های دریایی موجودات راحت ای هستند و مغز، استخوان، ریه یا روده ندارند. آن ها بافت های شرکت یافته و یک سیستم عصبی دارند و قدیمی ترین موجود آشنا شده است چند ارگانیسمی هستند. این شناگران ژلاتینی بیش از ۵۰۰ میلیون سال است که وجود دارند و دایناسور ها در برابر آن ها موجودات تازه و کوتاه مدتی هستند. آن ها در همه اقیانوس ها یافت می شوند و گاهی موجودات تهاجمی هستند و با نیش هایی آشنا می شوند که می تواند ظرف چند دقیقه بعضی گونه ها را بکشد. هم چنین آن ها غذای محبوب مردم چین و ژاپن هستند. این موجودات باستانی کاربردهای دیگری هم دارند که از شاید شنیدنشان تعجب کنید.

حیوان خانگی
عروس دریایی ماه به گونه های مشابه چتردریایی گفته می شود که تمییز آن ها از هم بدون نمونه گیری DNA سخت هست. آن ها به خاطر بدن سفید و گردشان که شبیه یک ماه کامل است به این نام خوانده می شوند. عروس دریایی ماه محبوب ترین نوع عروس دریایی است که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شود.

آن ها در دمای ۲۷ درجه زندگی و از میگوی آب شور، پاروپایان، فیتوپلانکتون ها و غذاهای دریایی له شده است تغذیه می کنند. بعضی علاقمندان نه تنها آن ها را به عنوان حیوان خانگی نگهداری می کنند بلکه آن ها را پرورش می دهند. عروس دریایی ماه در آکواریوم معمولی زنده نمی ماند. آن ها به جریان آب دائمی نیاز دارند تا معلق بمانند و از شاخک هایشان جهت گرفتن غذا استفاده کنند. عروس های دریایی ماه تا حدی شکننده هستند بنابراین فضای آن ها باید عاری از هرگونه لبه تیز باشد. حتی کنارهای آکواریوم می توانند به آن ها آسیب بزند بنابراین آکواریوم های مخصوص با جریان دایره ای به این بی مهرگان اجازه می دهد بدون تماس با مخزن شناور بمانند.

عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع

کود
مزارع ارگانیک نه تنها به خاطر زیاد کردن تقاضای مصرف کنندگان جهت محصولات ارگانیک بلکه به خاطر ساده تر بودن و روش های کشاورزی پایدار طرفداران زیادی پیدا کرده اند. ولی مزارع ارگانیک بدون کودهای شیمیایی و آفت کش ها جهت کنترل علف های هرز و تولید محصول زیاد با چالش روبرو می شوند. کود عروس دریایی می تواند راه حلی جهت هر دو مسئله باشد.

تراشه های عروس های دریایی خشک و نمک گیری شده است یک کود ارگانیک است که موادمغذی خاک را را زیاد کردن می دهد در عین حال که مانع رشد علف های هرز می شود. استفاده از کود عروس دریایی در مزارع برنج ژاپن ثابت کرد که این کود به اندازه کود شیمیایی موثر هست. تراشه های عروس دریایی جهت جوانسازی جنگل ها هم مورد استفاده قرار گرفته هست. در کره جنوبی، آتش سوزی جنگل در سال ۲۰۱۲ درختان جنگل را از بین برد. قبل از کاشت دانه های تازه از کود عروس دریایی جهت تقویت خاک، زیاد کردن رطوبت و مواد مغذی استفاده شد. نتیجه های مثبتی که این کود در رشد گیاه های داشت باعث شد در پروژه های بعدی احیای جنگل هم از آن استفاده شود.

تحقیقات پزشکی
پروتئین فلوئورسنت سبز (GFP) به طور طبیعی در عروس دریایی وجود دارد. دانشمندان با استفاده از خاصیت شب تابی این پروتئین می توانند حرکت سلول های خاص را در بدن پیگیری کنند. به طور مثال از این پروتئین در سول های پانکراس استفاده شد که انسولین تولید می کنند تا چگونگی کارکرد آن ها بررسی شود و به درمان های تازه دیابت کمک کند. هم چنین از این سلول جهت ردیابی گسترش عفونت هایی مثل HIV هم استفاده می شود.

پروتئین فلوئورسنت سبز چنان پیشرفت علمی مهمی بود که به محققان توسعه کاربرد آن در سال ۲۰۰۸ جایزه نوبل داده شد. این پروتئین در پیشبرد مطالعات سیستم عصبی بسیار کارآمد بوده هست. این پروتئین را می توان عوض کردن داد تا ۱۰۰ رنگ متفاوت با سایه های متفاوت ایجاد کند که هر یک به سلول های جداگانه در یک محدوده تخصیص داده شده است دارد. این به دانشمندان اجازه می دهد بین میلیارد ها سلول تشکیل دهنده مغز تمایز قائل شوند و مسیرهای مجزای سلول های همسایه را مشاهده کنند. سلول های مغز آنقدر به هم نزدیک و شبیه هستند که دنبال کردن روند سلول های متفاوت قبل از این پروتئین غیرممکن به نظر می رسید. بررسی فعالیت سلولی خاص در مغز به دانشمندان کمک می کند بیماری هایی مثل صرع و آلزایمر را بهتر درک و درمان کنند.

عروس های دریایی موجودات راحت ای هستند و مغز، استخوان، ریه یا روده ندارند. آن ها بافت های شرکت یافته و یک سیستم عصبی دارند و قدیمی ترین موجود آشنا شده است چند ا

فیلترهای میکروپلاستیک
قطعات میکروسکوپی پلاستیک یا میکروپلاستیک ها یک مسئله محیط زیستی نسبتا تازه هستند. یکی از منایع میکروپلاستیک، توپ های ریزی هستند که در بعضی ژل های شستشو یافت می شوند و اکنون در بعضی کشور ها از جمله آمریکا، کانادا و انگلستان ممنوع شده است اند. هم چنین میکروپلاستیک ها از تفکیک الیاف مصنوعی در چرخش های ماشین لباسشویی و تجزیه پلاستیک های بزرگ به مرور وقت هم تولید می شوند.

در تصویر العمل به زیاد کردن نگرانی ها راجع به آلودگی میکروپلاستیک در اقیانوس، رودخانه و دریاچه ها، پروژه «GoJelly» به وجود آمد. این پروژه به دنبال حل مسئله با استفاده از عروس های دریایی و کم کردن آلودگی میکروپلاستیک هاست. کارخانه های تصفیه فاضلاب قادر به جداکردن میکروپلاستیک ها نیستند، چون آن ها بیش از حد کوچکند. ولی تحقیقات نشان داده که مخاط چتردریایی به میکروپلاستیک ها می چسبد بنابراین بیوفیلترهایی که با مخاط چتردریایی ساخته می شوند می توانند در کارخانه های تصفیه فاضلاب استفاده شوند. از این فیلتر ها می توان در کارخانجات تولیدی که ضایعات میکروپلاستیکی تولید می کنند هم استفاده کرد.

بستنی شب تاب
چارلی فرانسیس صاحب یک شرکت بستنی سازی است که با طعم های عجیب بستنی هایش مثل رست بیف یا چیلی آشنا می شود. هم چنین نخستین بستنی شب تاب را با استفاده از عروس دریایی تولید کرده هست. فرانسیس هنگام خواندن روزنامه با خاصیت شب تابی چترهای دریایی آشنا شد. او به آزمایشگاهی در چین رفت که روی سنتز این پروتئین کار می کردند. این پروتئین نسبت به حرارت تصویر العمل نشان می دهد بنابراین هنگامی که یک زبان گرم با بستنی برخورد می کند شروع به درخشیدن می کند. به نظر می رسد فرزند ها از این بستنی لذت ببرند، ولی قیمت آن بسیار بالاست و هر اسکوپ از آن بیش از ۲۰۰ دلار قیمت دارد.

عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع

اشک مصنوعی
شیمیدانان ژاپنی قسمت های داخلی عروس دریایی را آنالیز کردند تا راه جدیدی جهت استفاده از این موجودات فراوان پیدا کنند. آن ها کشف کردند که بیشترین پروتئین موجود در عروس دریایی موسین هست، یک زنجیره پروتئینی بلند که حاوی کربوهیدرات هایی است که رطوبت را حفظ می کند. عروس دریایی از موسین جهت تمیز کردن خودش و دفاع در برابر شکارچیان استفاده می کند.

انسان ها هم به دلایل مشابه موسین تولید می کنند. موسین چشم ما را مرطوب نگه می دارد و پایه مخاط بینی ماست که دربرابر باکتری ها از ما محافظت می کند. موسین ها اکنون در صنایع قشنگی و سلامتی استفاده می شوند. ولی از بزاق گاو استخراج می شوند که باعث گرانی آن ها می شود. برداشت موسین از عروس دریایی یک ماده ارزان تر را فراهم می کند. موسین ها در اشک مصنوعی، افزودنی های خوراکی و محصولات آرایشی استفاده می شوند.

منبع انرژی
دانشمندان به یافتن کاربردهای تازه نیروگاه پروتئین فلوئورسنت سبز ادامه داده اند. تازه ترین یافته آن ها استفاده از آن به عنوان منبع انرژی هست. تیمی از دانشمندان سوئدی سلولی ایجاد کرده اند که نور فرابنفش را به انرژی تبدیل می کند. این سلول از دو الکترود آلومینیومی تشکیل شده است که شکاف کوچکی بین آن هاست. هنگامی که یک قطره از این پروتئین در شکاف قرار داده می شود، به شکل رشته ای درمی آید که دو الکترود را به هم متصل می کند. هنگامی که سلول در برابر نور فرابنش قرار بگیرد جریان الکتریکی تولید می کند. هنوز راه زیادی باقیست تا از این پروتئین جهت تامین انرژی یک محله یا حتی یک چراغ قوه استفاده شود، ولی استفاده از ان به عنوان منبع انرژی فایده های زیادی دارد. پروتئین فلوئورسنت سبز گران قیمت است و جمعیت زیاد عروس های دریایی منبع خوبی جهت این ماده است.

عروس های دریایی موجودات راحت ای هستند و مغز، استخوان، ریه یا روده ندارند. آن ها بافت های شرکت یافته و یک سیستم عصبی دارند و قدیمی ترین موجود آشنا شده است چند ا

تحقیقات فضایی
دانشمندان در سال ۱۹۹۱ فرستادن عروس دریایی به فضا را شروع کردند. آن ها می درخواست کردند اثرات گرانش بسیار ناچیز فضا را بر رشد و تولد بررسی کنند. بعد از تولید مثل عروس دریایی، موجوداتی که در فضا به دنیا آمدند بعد از بازگشت به زمین اطلاعات ارزشمندی جهت ما فراهم کردند. عروس دریایی از کریستال های کلسیم سولفات جهت حس کردن گرانش استفاده می کند. این کریستال ها دور بدنشان و در کیسه های کوچکی قرار دارند. هنگامی که عروس دریایی حرکت می کند این کریستال ها هم حرکت می کنند و در ته کیسه ها قرار می گیرند و باعث می شوند عروس دریایی پایین را از اوج تشخیص دهد.

عروس های دریایی که در فضا به دنیا آمدند هم این کریستال ها را به شکل طبیعی داشتند. ولی بعد از بازگشت به زمین، قادر به شنا کردن نبودند و حرکات آن ها غیرطبیعی بود. کریستال های گرانشی وجود داشتند، ولی به نظر می رسید کار نمی کنند. انسان ها هم با استفاده از کریستال های کلسیم گرانش را حس می کنند. کریستال های ما در گوش میانی قرار دارند و هنگام حرکت به مغز ما جهت اوج و پایین را انتقال می دهند. این نشان می دهد انسان هایی که در فضا به دنیا بیایند هم هنگام بازگشت به زمین با مسئله مواجه می شوند.

عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع

کارامل
عروس دریایی نومورا یکی از بزرگترین گونه های عروس دریایی هست. این موجودات غول پیکر تا ۲.۴ کیلوگرم وزن و ۲ متر عرض دارند. عروس های دریایی نومورا از اوایل سال ۲۰۰۰ به دریای ژاپن هجوم آورده اند. آن ها صنعت ماهیگیری ژاپن و زندگی بسیاری از کسانی که در ساحل زندگی می کنند را دچار مسئله کرده اند.

گروهی از دانش آموزان دبیرستانی تصمیم گرفتند این مسئله را با ساخت کارامل از آن هاحل کنند. این دانش آموزان ژاپنی تصمیم گرفتند عروس های دریایی مزاحم را بپزند و به شکل خمیر درآورند. سپس پودر آن را با شکر ترکیب کرده و آبنبات های ترش و شیرین درست کنند.

پوشک
فضاهای دفن زباله سراسر دنیا پر از پوشک هایی است که تجزیه ارزش صد ها سال طول می کشد؛ به همین علت پوشک های زیست تجزیه پذیری با استفاده از عروس دریایی تولید شده است هست. گوشت عروس دریایی می تواند مقادیر زیادی مایعات را بدون حل شدن یا از هم پاشیدن در خود نگه دارد. از این خاصیت جذب اوج جهت ایجاد محصول تازه استفاده شده است هست. فرآیند ساخت پوشک های تازه مشمول بر تجزیه عروس دریایی و ترکیب آن با نانوذرات آنتی باکتریال هست. محصول نهایی جاذیب نیرومند و انعطاف پذیر است در عین حال که در کمتر از ۳۰ روز تجزیه می شود. از این محصول در تولید باندهای پزشکی و محصولات بهداشتی زنان هم استفاده می شود.

برترین ها

واژه های کلیدی: دریایی | پروتئین | استفاده | اخبار گوناگون

عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع

عروس‌های دریایی، موجودات باستانی با کاربردهای متنوع

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz